پل ارتباطی با اویل نیوز برای تبلیغات و ارسال خبر: صفحه "تماس با ما" و یا oilnews90@gmail.com :شماره تماس جهت ارتباط: 09308210048      
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016 May 04
كدخبر: ۶۳۶۳
تاريخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۶
| print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آخرین وضعیت‌دستگیری‌ شریک‌بابک زنجانی
معاون نخست وزیر ترکیه گزارشی مبنی بر پولشویی، حمایت مالی از تروریسم توسط هالک بانک ترکیه دریافت نشده است.
روزنامه ملیت - چاپ ترکیه: علی باباجان، معاون نخست‌وزیر ترکیه در پاسخ به پرسش و انتقاد حزب جمهوری خلق، یکی از احزاب مخالف حزب حاکم درباره روابط ایران و بانک هالک ترکیه، گفت: این بانک بر اساس استانداردهای تعیین شده در جهان به امور بانکی پرداخته و خدماتی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در حال حاضر این بانک با داشتن چند هزار مشتری می‌تواند به خدمات تجارت خارجی و امور بانکی بپردازد. تمام پرداخت‌های انجام شده توسط این بانک بر اساس سیستم بانکی و طبق استانداردهای بین‌المللی و ملی انجام گرفته است و گزارشی مبنی بر پولشویی، حمایت مالی از تروریسم دریافت نشده است.

وی درباره ادعاهای مطرح شده مبنی بر این که رضا ضراب، تبعه ایرانی که به اتهام پولشویی و فساد مالی در عملیات روز چهارشنبه به همراه 60 نفر توسط پلیس دستگیر شده است، توسط بانک هالک در انتقال پول به ایران کمک کرده است، گفت: بر اساس مواد 73 و 159 قانون بانکی، روابط بانکی با مشتریان خود و حساب‌های آن‌ها محرمانه است و حساب‌های شخصی یک مشتری نیز در این قالب جای می‌گیرد.

چند روز گذشته در عملیات گسترده 60 نفر به اتهام فساد مالی و پولشویی توسط پلیس ترکیه دستگیر شدند، در میان دستگیرشدگان سه فرزند وزیران حزب عدالت و توسعه و هم‌چنین رضا ضراب یکی از تاجران مطرح حضور دارند. هم‌چنین در راستای این عملیات حساب‌ها و امور بانکی بانک هالک که در مبادلات تجاری با ایران فعال بوده است نیز تحت بررسی قرار گرفت.
* نام:
ايميل:
* نظر:
| print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان