پل ارتباطی با اویل نیوز برای تبلیغات و ارسال خبر: صفحه "تماس با ما" و یا oilnews90@gmail.com :شماره تماس جهت ارتباط: 09308210048      
سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - 2016 May 31
كدخبر: ۴۸۶۹
تاريخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
| print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جزئیات ارائه نفت کارت، خدمات درمانی و پاداش بهره وری:
سلحشور حقوق و مزایای کارکنان مدت موقت نفت را تشریح کرد
معاون منابع انسانی وزارت نفت با اشاره به درخواست های کارکنان مدت موقت و اقدامات انجام شده در یکسال گذشته، شرایط ارائه نفت کارت، تسهیلات بهداشت و درمان، پاداش بهره وری و انتقالی این کارکنان در صنعت نفت را تشریح کرد.
به گزارش شبکه خبری صنعت نفت (اویل نیوز)؛ دکتر سلحشور در گفتگو با نشریه مشعل وزارت نفت در گزارشی ضمن اشاره به اقدامات بانوان در صنعت نفت، به تشریح عملکرد آنان و همچنین وضعیت کارکنان مدت موقت پرداخته که مشروح آن در ادامه آمده است:

"فعالیت بانوان درصنعت نفت ایران، ازجمله موضوعاتی است که اهمیت آن به هیچ وجه قابل انکار نیست. بانوان در این صنعت که بیش از 80 درصد اقتصاد ایران بر منابع اقتصادی حاصل از آن استواراست، نقشی سازنده و پویا دارند و در مسوولیت‌هایی که به آ نها واگذار شده، توانایی خود را به اثبات رسانده‌اند. بر اساس آمار و اطلاعات موجود، می‌توان فعالیت بانوان درصنعت نفت ایران را همگام با مردان این عرصه ، نماد عزم ملی در تحقق حماسه اقتصادی توصیف کرد.

در گزارش حاضر با نگاهی به فعالیت زنان در صنعت نفت ایران، به اقدامات و برنامه های وزارت نفت در جهت حمایت از فعالیت بانوان شاغل در این صنعت پرداخته‌ایم که از نظرتان می‌گذرد.

دکتر سلحشور درباره رسیدگی به درخواست‌های کارکنان خانم قرارداد مدت موقت و یا شاغل در شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد اشاره می‌کند و یاد آور می‌شود: در این خصوص فعالیت‌هایی از جمله: دوره‌های آموزشی و حضور در سمینارها، اجرای دوره آموزش‌های عمومی و تخصصی برای افزایش سطح دانش عمومی و فنی معرفی افراد مذکور برای دوره و حضور در سمینارهای خارج از شرکت و داخل کشور چنانچه مرتبط با وظایف شغلی آنها باشد، با تشخیص و موافقت مدیر/رئیس بلافصل ذ یربط، با رعایت ضوابط اعلامی بلامانع است.

ماموریت موقت داخل کشور چنانچه حسب تشخیص کارفرما صرفا برای مدت محدود به خارج از محل خدمت اصلی اعزام شوند، ماده( 46) قانون کار برای آنان اعمال شود، استفاده از تسهیلات ورزشی مطابق ماده (154) قانون کار، کارفرما مکلف به تخصیص محل مناسب برای استفاده مشمولین در رشته‌های مختلف ورزشی با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان است.

بنابراین، مشمولینی که در مراکز خاص عملیاتی مانند: جزایر، مرکز دورافتاده و خارج از مراکز شهری اشتغال داشته و امکانات ورزشی صرفا مرتبط به شرکت‌ها و در جوار تاسیسات محدود می‌شود، استفاده آنان از تسهیلات ورزشی شرکت‌ها بلامانع است. در سایر مناطق، به علت محدودیت ظرفیت امکانات ورزشی موجود توصیه می‌شود راهکار اجرای ماده قانونی ذکر شده (154) در تعاملات با ادارات کار ملاک عمل قرار گیرد، مرخصی بدون حقوق، در ماده (72) قانون کار، نحوه استفاده از مرخصی بدون حقوق را منوط به توافق کتبی کارگر با نماینده قانونی او و کارفرما تعیین کرده است و هیچ‌گونه تکلیف قانونی به عهده کارفرما (به نوعی که مکلف به اجرای آن باشد) مشاهده نمی‌شود و از آ نجا که از خدمات کارکنان قرارداد کار مدت موقت برای مشاغل خاص استفاده می‌شود، لذا مطابق بند (7) اطلاعیه شماره ت ه م / 74844 مورخ 26 / 02 / 1391 اعطای مرخصی بدون حقوق در طول قرارداد مدت موقت به علت کوتاه بودن مدت قرارداد وجاهت ندارد. اجرای مفاد ماده (67) قانون کار ادای فریضه حج واجب صرفا برای یک نوبت، یک ماه با مرخصی استحقاقی امکان‌پذیر است.

انتقال و جابه جایی در واحدهای درون یک مدیریت و در محل جغرافیایی فعلی خدمت، در صورتی که به تغییر شغل منجر نشود بلامانع است، بدون جایگزینی در مبدا (شرکت مبدا پس از اجازه ترخیص درخواست نیروی جایگزین نداشته باشد) واعلام نیاز در مقصد بلامانع است.

مزایای قانونی: نظر به اینکه شرکت‌ها پس از انعقاد قرارداد کارموقت با افراد مشمول ملزم به رعایت قوانین کار و تامین اجتماعی در مورد آنان هستند، مزایای قانونی متعارف تعیین شده در قوانین مذکور نظیر: کمک هزینه مسکن، عائله‌مندی، خواربار و... تا مادامی که قرارداد پایان نیافته، پرداخت می‌شود، کمک هزینه عائله‌مندی، (مرجع قانونی ردیف‌های 1تا 7 بخشنامه تدوین و هماهنگی مقررات اداری استخدامی مورخ 23 / 05 / 91 شماره: ت ه م/221702)، با عنایت به ماده (86) قانون تامین اجتماعی که ناظر بر پرداخت کمک عائله مندی منحصرا تا دوفرزند بیمه شده فارغ از جنسیت است، بنابراین به کارکنان مرد و زن مشمول قرارداد کار مدت موقت که حداقل سابقه پرداخت حق بیمه آنان 720 روزکار باشد، کمک مذکور به فرزندان آنان (تا دو فرزند) تا سن 18 سالگی پرداخت می‌شود.

ضمنا پرداخت کمک مذکور به فرزندان واجد شرایط بعد از 18 سالگی منوط به ادامه اشتغال به تحصیل (تا پایان تحصیلات) و یا از کار افتادگی درا ثر بیماری یا نقص عضو طبق گواهی کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی موضوع ماده 91 قانون مربوط خواهد بود.

حقوق و مزایای کارکنان مشمول قرارداد کار مدت موقت

دکتر سلحشور، به حقوق و مزایای کارکنان مشمول قرارداد کار مدت موقت اشاره می‌کند و یادآور می‌شود: بند 4بخشنامه وزیر نفت در ارتباط با ساماندهی کارکنان شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد شماره 444758 - 28/1 مورخ 02 / 12 / 1390، در عقد قرارداد مستقیم اعمال هرگونه تغییری در حقوق و مزایای کارکنان ذیربط نسبت به زمان اشتغال در پیمانکاری ممنوع است.

بخشنامه معاونت نیز در تاریخ 06 / 06 / 1391 به مدیران و مسوولان اجرایی اکیدا یادآوری می‌کند: " ترتیبی اتخاذ شود در مزد و مزایای این گروه کارکنان هیچ‌گونه تغییری صورت نگرفته و... »

نفت کارت: سرانه ورزش، کمک هزینه غذا

وی ادامه می‌دهد: مطابق ماده (151) قانون کار، کارفرما در شرایطی مکلف به تامین یک وعده غذای گرم برای کارکنان خود است که این امر در شرکت‌های عملیاتی و مراکز تولیدی به‌صورت رایگان به همه کارکنان از جمله کارکنان مدت موقت کار پرداخت می‌شود.

در سایر واحدها، از جمله واحدهای ستادی هرچند که کارفرما تکلیف قانونی به منظور پرداخت کمک هزینه غذا ندارد، لیکن در جهت حمایت از این گروه از کارکنان و همسانی آنان در دریافت کمک هزینه غذا، اطلاعیه شماره 236015 مورخ 04 / 06 /1391 صادر و مقرر شده است اعطای مبلغ 30000 ریال بابت هر روزکاری همانند سایر کارکنان در قالب ارائه کارت الکترونیکی و یا پرداخت در حقوق صورت پذیرد.

استفاده از تسهیلات بهداشت و درمان

معاون وزیر نفت در توسعه منابع انسانی و مدیریت خاطر نشان می‌کند: نظر به اینکه این گروه از کارکنان به لحاظ اداری و استخدامی تابع قانون کار و امور بیمه‌ای درمان و بازنشستگی تابع قانون تامین اجتماعی بوده و بابت آنها شرکت‌ها 20 درصد حق بیمه سهم شرکت را برای درمان و بازنشستگی به شعب سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کند، بنابراین پذیرش تعهدات مضاعف بر قانون به نوعی که آنان بتوانند از خدمات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برخوردار شوند، مد نظر قانونگذار نبوده و عملا موجب استفاده دوگانه از نظام بهداشت و درمان در کشور شده که جنبه اجرایی بر آن حاکم نیست.

وام‌های اعطایی

به گفته دکتر سلحشور، کارمندان تابع قوانین اداری و استخدامی شرکت ملی نفت ایران کسورات بازنشستگی خود را به صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت پرداخت می‌کنند، بنابراین می‌توانند از وام‌های اضطراری، مسکن و غیره از محل اعتبارات صندوق مذکور استفاده کنند، در حالی که، کارکنان قرارداد مدت موقت تابع صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بوده و صرفا می‌توانند از تسهیلات صندوق مذکور و یا تسهیلات وامی بانک‌های دولتی و خصوصی در سطح کشور (حسب مورد) استفاده کنند.

پاداش بهره‌وری

دکتر سلحشور خاطر نشان می‌کند: بر مبنای روال گذشته، هنگام صدور مجوز از طریق وزرای محترم صنعت نفت در خصوص پرداخت حق الزحمه بهره‌وری به کارمندان، بخشنامه موازی در خصوص پرداخت به نیروهای شاغل شرکت‌های پیمانکاری تحت پوشش نیز ابلاغ می‌شده که این موضوع مورد ایراد سازمان‌های نظارتی بالاخص دیوان محاسبات کشور قرار گرفته است، به همین دلیل پرونده مفتوحی در مراجع مذکور وجود دارد.

مشکل فوق برای آن دسته از کارکنان که از تاریخ 01 / 01 / 1391 بر مبنای قرارداد مستقیم تغییر وضعیت یافته‌اند برطرف شده است. علیرغم تصریح بخشنامه‌های وزرای محترم نفت مبنی بر پیش‌بینی روند بودجه پاداش بهره‌وری در اسناد پیمان مناقصه به هنگام انعقاد قرارداد، کماکان موضوع ممنوعیت پرداخت پاداش به سایر نیروهای شاغل در شرکت‌های پیمانکاری تحت پوشش از طریق سازمان‌های نظارتی بالاخص دیوان محاسبات مطرح است و شرکت در المپیادهای ورزشی سالانه در صنعت نفت به دلیل موارد موصوف و هزیه‌زا بودن شرکت کارکنان قرارداد کار مدت موقت در المپیادهای ورزشی کارمندان، موضوع چگونگی شرکت آنان تحت مطالعه و بررسی است که در صورت حصول نتیجه اعلام خواهد شد.

اقدامات یکسال گذشته صنعت نفت برای بانوان شاغل

وی در ادامه افزود: تعداد بانوان شاغل در صنعت نفت، اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی مدت معین و قرارداد مدت موقت 13771 نفر است که ا ز این تعداد، 6871 نفر کارمند رسمی و پیمانی و 6900 نفر قرارداد مدت موقت و قرارداد مدت معین هستند. 69 درصد بانوان شاغل در صنعت نفت متاهل و 31 درصد مجرد هستند.

به گفته دکتر کریم سلحشور، معاون وزیر نفت در توسعه منابع انسانی و مدیریت، حدود 56 درصد از بانوان شاغل در شرکت ملین فت، 18 درصد شرکت ملی گاز، 14 درصد شرکت ملی پالایش و پخش، 8 درصد شرکت ملی صنایع پتروشیمی، 2درصد ستادوزارت نفت و 1درصد در واحدهای مستقل مشغول فعالیت هستند.

از نظر سطح تحصیلات 6898 نفر معادل 50 درصد جمعیت بانوان دارای مدرک تحصیلی لیسانس، 10 درصد مدرک تحصیلی فوق لیسانس و 2 درصد دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند.
بر اساس این گزارش، تعداد بانوان ممتاز جذب شده در صنعت نفت 1124 نفر معادل 8 درصد جمعیت بانوان شاغل است، ضمن آنکه متوسط سن بانوان در صنعت نفت 5/ 35 سال و سابقه کاری 5/ 18 سال است.

فعالیت‌ها و برنامه‌های حمایتی

از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های حمایتی وزارت نفت برای بانوان می‌توان به تشکیل کارگروه ویژه بانوان شاغل صنعت نفت، احصاء سمت‌های اناث پذیر صنعت نفت، اصلاح فرمول تعیین میزان مستمری بازنشستگی بانوان و واگذاری منازل سازمانی به کارکنان خانم متاهل اشاره کرد که از سوی معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت برای بانوان صنعت نفت در حال پیگیری است.

کارگروه ویژه بانوان شاغل صنعت نفت

کارگروه ویژه بانوان شاغل در صنعت نفت در تیرماه سال گذشته به دستور معاون توسعه منابع انسانی وزیر نفت فعالیت خود را آغاز کرد. این کارگروه متشکل از نمایندگان 4 شرکت اصلی و ستاد وزارت نفت و 3 عضو از اداره کل بهره‌وری و توسعه کارآفرینی معاونت توسعه منابع انسانی وزارت نفت است. همچنین با توجه به آمار بالای بانوان شاغل در بهداشت و درمان، نماینده این سازمان از هفتم اسفندماه به اعضای کارگروه ویژه بانوان پیوستند.

فعالیت‌های این کارگروه که تاکنون 9 جلسه تشکیل داده، در جهت بهینه سازی شرایط کار بانوان شاغل در صنعت و حل مشکلات و معضلات آنان است.

فعالیت‌های کارگروه

دکتر کریم سلحشوردرخصوص فعالیت‌های کارگروه می‌گوید: ا طلاع‌رسانی خدمات کارگروها ز طریق وبسایت معاونت به نشانی pmhr.mop.ir، ا یجاد درگاه ارتباطی بانوان شاغل از طریق سامانه تحت وب با اعضای کارگروه، تشکیل جلسات هم اندیشی به منظور ارائه پیشنهادات راهگشا برای حل مشکلات و معضلات بانوان، برگزاری نشست‌هایی با بانوان شاغل در ستاد وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بررسی موضوع « بازنشستگی پیش از موعد بانوان شاغل در صنعت نفت» از طریق اتاق فکر حوزه معاونت، برگزاری نشست ذهن‌انگیزی در تاریخ 29/6/1391 با حضور اعضای اتاق فکر و نمایندگان بانوان 4 شرکت اصلی و ستاد وزارت نفت، مطالعه تطبیقی قوانین و مقررات مربوط به بانوان، شامل قوانین صنعت نفت، تامین اجتماعی و دیگر سازمان‌ها، برای ارائه پیشنهادات لازم در جهت بهینه‌سازی شرایط کار بانوان شاغل در صنعت نفت، رسیدگی به نامه‌های موردی بانوان و تهیه گزارش وپیگیری موارد مطرح شده در کارگروه‌ها ز جمله فعالیت‌های این کارگروه به شمار می‌آید.

وی درا دامه به نتایج حاصل از ا ین کارگروه‌ها شاره می‌کند و می‌گوید: با توجه به فعالیت‌های فوق، در کل 15 پیشنهاد جهت اصلاح و بهبود وضعیت بانوان شاغل در صنعت نفت از سوی کارگروه ارائه شده که با حمایت‌هایی که از سوی معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت و همکاری مسوولان ذ یربط خصوصا سرکار خانم مولایی مشاور وزیر در امور بانوان و آقای فولادوند رئیس تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی انجام شده، خوشبختانه تاکنون نتایج مطلوبی به دست آمده که از آن جمله می‌توان به ابلاغ احتساب مرخصی زایمان در اعطا ترفیعات: ایام مرخصی زایمان کارکنان اناث تاثیری در تعویق مدت زمان اعطای ترفیع معادل ریالی نخواهد داشت و ایام مذکور به مدت زمان جدول ترفیعات مربوط افزوده نمی‌شود؛ اخذ مجوز و ابلاغ پرداخت کمک هزینه مهد کودک بدون نیاز به ارائه صورتحساب به کارمندان واجدشرایط، افزایش مبلغ کمک هزینه مهدکودک کارکنان اناث به میزان 000 / 500 ( ریال) به ازای هر فرزند زیر 6 سال در شهرستان‌ها، افزایش کمک هزینه مهدکودک همراه با افزایش عمومی سالانه، پیگیری جهت اجرایی شدن طرح دورکاری در صنعت نفت و ابلاغ دستورعمل مربوط به تقاضای کاهش ساعت کاری بانوان که در مرحله استعلام و اخذ مجوز از ریاست جمهوری است، ارائه طرح اولیه صندوق حمایت از بانوان شاغل در صنعت نفت در جهت برخورداری بیشتر از تسهیلات صنعت نفت، اخذ مجوز به منظور شرکت نماینده کارگروه در جلسات شورای عالی بازخرید / بازنشستگی صنعت نفت و تهیه گزارش و انجام مکاتبات لازم برای رسیدگی به مشکلات موردی مراجعان از سوی مسوولان ذیربط اشاره کرد.

برنامه‌های آتی کارگروه

به گفته دکتر سلحشور، بررسی شرایط و مشکلات زنان سرپرست خانوار، رسیدگی به ورزش بانوان و همچنین استفاده فرزندان آنان از امکانات ورزشی صنعت نفت، بهره‌مندی فرزندان بانوان از خدمات بهداشت و درمان به‌خصوص در مناطق عملیاتی، اجرایی شدن دستورعمل دورکاری با اولویت بانوان، بررسی و مطالعه استفاده فرزندان غیر تحت تکفل بانوان از خدمات بهداشت و درمان با استفاده از سرانه درمانی، پیشنهاد اصلاح مقررات تامین آتیه در مورد پرداخت غرامت به بازماندگان کارکنان متوفی زن همانند مردان و پرداخت 50 درصد غرامت مذکور به والدین در حال بررسی است؛ رصد و پیگیری مصوبات مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع تصمیم‌گیری در مورد امتیازات و تسهیلات امور اداری و استخدامی بانوان شاغل متاهل جهت تقویت کانون خانواده، ازدواج وافزایش موالید از جمله برنامه‌هایی است که درا ین کارگروه دنبال می‌شود.

احصاء سمت‌های اناث پذیر صنعت نفت

از دیگرا قداماتی که در جهت حمایت بانوان صنعت نفت از سوی معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت صورت گرفته است، می‌توان به احصاء سمت‌های اناث پذیر صنعت نفت اشاره کرد، بر این اساس، شرایط احراز سمت‌ها از لحاظ جنسیت بررسی و متناسب با ویژگی‌های مشاغل و شرایط کار و محیط کار مشخص و در سیستم جامع مکانیزه درج شده و در حال حاضر وضعیت سمت‌ها تا پایان مهرماه سال 91 در سطح صنعت نفت حدود 62 هزار سمت قابل تصدی است.

دکتر سلحشور وضعیت آمار تفضیلی شرایط احراز سمت‌ها از منظر یاد شده را به قرار زیر اعلام می‌کند: سمت‌هایی که فقط مرد پذیر است، حدود 40 هزار سمت بوده که عموما عملیاتی هستند و 170 سمت به لحاظ شرایط خاص آن فقط از سوی خانم‌ها قابل تصدی و 62648 سمت از سوی خانم ها و آقایان قابل تصدی است.

اصلاح فرمول تعیین میزان مستمری بازنشستگی بانوان

بر اساس این گزارش، اصلاح فرمول تعیین میزان مستمری بازنشستگی بانوان نیز از دیگر موضوعات قابل توجه درصنعت نفت است که از سوی معاونت توسعه منابع انسانی وزارت نفت در حال پیگیری است. طرح پیشنهادی تغییر فرمول تعیین میزان مستمری بازنشستگی بانوان با توجه به اختلاف سن بازنشستگی خانم‌ها نسبت به آقایان به میزان 5 سال از سوی اداره تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی در حال بررسی کارشناسی است.

دکتر سلحشور در مورد تسهیلات بیشتر در خصوص بازنشستگی پیش از موعد بانوان می‌گوید: کاهش سنوات بازنشستگی با توجه به اینکه بازنشستگی پیش از موعد به دلیل هزینه‌بر بودن برای کارفرما (پرداخت مقرری تا زمان سن واقعی بازنشستگی)، پیشنهاد جدیدی از سوی صندوق بازنشستگی با نظارت تدوین مقررات به هیات مدیره شرکت ملی نفت داده شده است که منتظر تصویب آن است تا موافقت کارفرمایان را تسهیل ببخشیم.

ضمنا تاکنون از سوی هیات دولت ابلاغیه جدیدی مبنی بر کاهش زمان بازنشستگی برای بانوان دریافت نشده است. اگر چنانچه بخشنامه صادر شود به دلیل این که صنعت نفت تابع مقررات خاص است و صندوق آن از مقررات خاص خودش پیروی می‌کند، باید به تایید هیات مدیره نفت برسد. ضمنا نماینده کارگروه بانوان در جلسه شورای عالی بازنشستگی نیز حضور دارد.

واگذاری منازل سازمانی به کارکنان خانم متاهل

از دیگر موارد حمایتی وزارت نفت برای بانوان این صنعت، می‌توان به واگذاری منازل سازمانی به کارکنان خانم متاهل اشاره کرد که از سوی معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت درجهت حمایت از بانوان صنعت نفت در دست انجام است، بر این اساس، به کارمند مونثی که شوهر وی فوت شده و یا به تصدیق مقامات صلاحیت‌دار از کار افتاده کلی و دائمی است، در صورت داشتن اولاد تحت تکفل طبق نظر و تشخیص امور اداری مربوط منزل متاهلی واگذار می‌شود.

یا در مناطق گرمسیر واگذاری منزل سازمانی به زن و شوهری که هر دو در خدمت شرکت هستند و از لحاظ سابقه و پایه شخصی متفاوت و یا مساوی بوده و در دو محل جغرافیایی متفاوت به خدمت اشتغال دارند، در صورت واجد شرایط بودن، منزل سازمانی متاهلی به آ نها واگذار می‌شود. در چنین مواردی در صورت وجود امکانات، به کارمند مونث متاهل منزل مجردی واگذار می‌شود.

باتوجه به اینکه طبق قانون مدنی، تامین نفقه و نیازهای متعارف همسر ازجمله مسکن برعهده شوهر است، واگذاری منازل سازمانی به کارکنان خانم متاهل در اولویت قرار ندارد؛ برای این افراد صرفا منزل سازمانی مجردی با رعایت شرایط و امتیازات متعلقه قابل واگذاری است.
با وجود این به منظور ایجاد انگیره برای این دسته از کارکنان، چنانچه عرضه منازل سازمانی به آ نها با تصمیم و مسوولیت شرکت / مدیریت مربوط با رعایت سایر مقررات موضوعه از جمله نداشتن منزل شخصی در محل خدمت به نام خود، شوهر و یا فرزندان تحت تکفل شوهر و با لحاظ عواملی نظیر ویژگ یهای تخصص، مسوولیت، تلاش و عملکرد شغلی، اثرگذاری در انجام بهینه امور و فعالیت‌ها و سایر موارد مرتبط، قابل قبول است."
نظرات بینندگان:
سلام جناب اقای سلحشور
پیمانکار تامین نیروی انسانی که هیچ منفعتی برای کارفرما ندارد و تمام کارها به عهده کارفرما است چرا باید سود ببرد وقتی می توان نیرو را زیر نظر کارفرما ساماندهی کرد .
با سلام و عرض ادب! اخر تکلیف ما نیروهای قرارداد مدت موقت و معین چی میشه؟
سلام‏ ‏‏علیکم
‏ ‏مسولانی‏ ‏که‏ ‏میتوانید‏ ‏کاری‏ ‏کنید‏‏ ‏و‏ ‏دست‏ ‏رو‏ ‏دست‏ ‏گذاشته‏ ‏اید‏ ‏به‏ ‏خداوندی‏ ‏خدا‏ ‏باید‏ ‏فردای‏ ‏قیامت‏ ‏جوابگو‏ ‏باشید‏ ‏این‏ ‏دو‏ ‏ونیم‏ ‏سال‏ ‏است‏ ‏که‏ ‏ما‏ ‏بدون‏ ‏تکلیف‏ ‏مانده‏ ‏ایم‏ ‏‏اوایل‏ ‏گفتند‏ ‏پولی‏ ‏که‏ ‏پیمانکار‏ ‏میبره‏ ‏مستقیم‏ ‏به‏ ‏خودمان‏ ‏بدهند‏ ‏ولی‏ ‏حالا ‏حقوق‏ ‏ما‏ ‏کمتر‏ ‏از‏ ‏نیروهای‏ ‏پیمانکاری‏ ‏هم‏ ‏هست‏ ‏
* نام:
ايميل:
* نظر:
| print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان